Dárková sada s pěti nejoblíbenějšími druhy kávy Arabica

840,00 Kč
S DPH

Jedinečná sada výběrové kávy Arabica nejvyšší kvality pocházející z pěti různých koutů světa. Vaši blízcí si jistě zaslouží obdržet tento originální a voňavý dárek.

Hmotnost
Počet

Jedinečná sada výběrové kávy Arabica nejvyšší kvality pocházející z pěti různých koutů světa. Výběr vzorků jsme provedli tak, abychom vám nabídli rozmanitý chuťový prožitek. Můžete tak porovnávat, jak chutná káva pěstovaná v různých klimatických podmínkách v oblastech Afriky, Střední a Jižní Ameriky a Oceánie.

Jeden znak však mají všechny vzorky společný: Obsahují kávu sklizenou z rostliny s názvem kávovník arabský, latinsky Arabica. Ta se pěstuje oproti Robustě (kávovníku statnému) ve vyšších nadmořských výškách, káva je proto chuťově rozmanitější a bohatší a méně hořká.

Káva u vybraných vzorků byla až na jednu výjimku (Brazil Yellow Bourbon) zpracována metodou „washed“, neboli „mokrou“ metodou. Při tomto postupu zpracování jsou sklizené kávové třešně zbaveny dužiny, poté jsou ponořeny na 18 až 48 hodin do vodní lázně za účelem fermentace. Kávová zrna se během této fáze samovolně zbaví slupky (pergamenu). Nakonec se zrna šetrně usuší na slunci, popřípadě v mechanizovaných sušičkách. Metoda „washed“ zajistí čistou a bohatou chuť kávy.

Poté již může usušená zelená káva zabalená v jutových pytlích putovat do cílové destinace, tedy například i do naší roudenské pražírny. Aby byla kávová zrna použitelná pro přípravu kávy, je zapotřebí je upražit. Pražení kávy je složitý proces, během kterého se mění fyzikální a chemické vlastnosti kávových zrn. Během pražení se nejdříve zrna zbaví velké části zbytkové vlhkosti (fáze sušení), poté již dochází k chemické reakci sacharidů s aminokyselinami a bílkovinami. Káva tímto získává svou charakteristickou barvu, chuť a vůni.

V naší domácí pražírně preferujeme styl (stupeň) pražení „City Roast“. Takto upražená kávová zrna se vyznačují středně hnědou barvou, dobře vyniknou původní chuťové charakteristiky dané kávy, zároveň je zde již přiměřeně cítit chuť vzniklá během pražení.

V balení navíc najdete krátký prospekt se zajímavostmi o přibalené kávě a metodách zpracování kávy.

Káva je zabalena v dárkovém balení, na na štítek u stuhy stačí doplnit jméno obdarovaného.

18 ks